Allplan Prefabrykacja

Schody

W każdym praktycznie obiekcie schody są mniejszym lub większym wyzwaniem, szczególnie gdy muszą być dokładnie przygotowane w formie prefabrykatu.
Allplan oferuje duże możliwości w zakresie konstruowania i zbrojenia schodów. 

Przy pomocy Modelera komponentów modeluje się pierwszy bieg schodów i umieszcza go w odpowiednim położeniu. W następnym kroku projektuje się ściany i stropy. W naszym obiekcie są one również prefabrykatami. Ściany jako ściany podwójne z częściową izolacją, strop jako strop filigran.

Konstrukcja ścian wynika z rzutu, wysokość określają płaszczyzny architektoniczne. W ścianach zostają umieszczone drzwi, okna czy instalacje elektryczne. Przede wszystkim jednak są one podporami dla stropu i podciągów. Resztę - węzły, dylatacje, zbrojenie wykonuje Allplan automatycznie. W przypadku stropu jest jeszcze mniej pracy, ponieważ jego geometria ustalana jest automatycznie. Obrazki pokazują, że nakład pracy przy projektowaniu leży głównie przy detalach. Pokazują one również, że przy takim projektowaniu problemy nie przenoszą się na produkcję czy na budowę.Użytkownik, który projektował ten dom, potrzebował dla wykonania konstrukcji, rysunków poglądowych, rysunków produkcyjnych, rysunków zbrojeniowych mniej niż 2 dni. 

 

 

>> Schody - szczegóły połączenia

Schody o rzucie dowolnym wykonuje się w Allplanie przy pomocy specjalnego modelera schodów. Również tutaj dane wprowadza się parametrycznie tak, że produkcja - jak na przykład schodów na rysunku poniżej wykonywana jest bardzo szybko. Dla schodów o konstrukcji bardziej skomplikowanej przeznaczony jest specjalny program FormBau. Z programem Formbau projektujemy w szybki sposób szalunek i przekazujemy dane do specjalnej frezarki.

 >> Dowolne schody z wygenerowanym szalunkiem

 

 

  Start
Programy
Konstrukcyjne elementy prefabrykowane
Słupy, belki...
Komponenty parametryczne
Szalunki
Schody
Zbrojenie
Systemy stropowe
Systemy ścienne
Produkcja
Serwis
KG Engineering
Nemetschek Engineering
 
Impressum