Allplan Prefabrykacja

Konstrukcyjne elementy prefabrykowane

2D /3D / Parametryczne / 4D / 5D

 

Konstrukcyjne elementy prefabrykowane takie jak słupy, belki, fundamenty mogą być tworzone w Allplanie przy pomocy różnych narzędzi. Allplan oferuje klasyczny system CAD do prostego i pewnego tworzenia dokumentacji najwyższej jakości.
Z drugiej strony oferuje Allplan innowacyjne narzędzia do tworzenia elementów prefabrykowanych w sposób umożliwiający znaczną redukcję czasu i kosztów związanych z projektowaniem i wykonaniem prefabrykatów.

Od 2D do 3D 

Większość projektantów projektuje dzisiaj jeszcze w 2D. W ten sposób można wykonać "tylko" rysunek. Krok od 2D do 3D przynosi wiele korzyści. Obok rysunku dysponujemy danymi do produkcji, logistyki i rozliczeń. Zwleka się jednak z tym "wielkim" krokiem.
Spróbujcie pragmatycznego pierwszego kroku do 3D wprowadźcie do modelu 3D zbrojenie 3D. Osiągnięcie pierwszy duży cel - rysunek zbrojeniowy bez kolizji prętów i bezbłędne listy stali.

>> Rysunek poglądowy

Model 3D i zbrojenie

Allplan umożliwia konwencjonalny sposób tworzenia modelu 2D lub 3D. Wprowadzone do modelu zbrojenie jest jednak zawsze 3D, umożliwiając tworzenie rysunków zbrojeniowych w dowolnej formie. Modeler komponentów z biblioteką parametrycznych elementów konstrukcyjnych 3D umożliwia błyskawiczne stworzenie żądanego konstrukcyjnego elementu prefabrykowanego, a technika FF sprawia, że umieszczenie w nim zbrojenia to kwestia dosłownie kilku sekund. Rysunek szalunkowy, dowolne widoki czy przekroje generowane są przez program w sposób automatyczny. 

Listy i atrybuty

Projektowany konstrukcyjny element prefabrykowany otrzymuje swoją nazwę, do której można przypisać dowolną ilość atrybutów dla przygotowania produkcji i potrzeb logistycznych zakładu. Lista atrybutów ustawiana jest indywidualnie dla potrzeb konkretnej produkcji. Rysunki montażowe i produkcyjne są odpowiednio opisywane przez program. Projektant ma również do dyspozycji listy materiałowe i stali zbrojeniowej.

>> Wybór atrybutu

4D i 5D

Przy pomocy programu Manager PP, Allplan Prefabrykacja oferuje nowe zaawansowane możliwości.
Podgląd (animacja 3D) zaprojektowanego elementu i jednocześnie wizualizację i opracowanie:

    Produkcja
    Składy / transport
    Kolejność montażu
    Tabele i listy kosztowe
    Listy produkcyjne

 

 

  Start
Programy
Konstrukcyjne elementy prefabrykowane
Słupy, belki...
Komponenty parametryczne
Szalunki
Schody
Zbrojenie
Systemy stropowe
Systemy ścienne
Produkcja
Serwis
KG Engineering
Nemetschek Engineering
 
Impressum